Motto: „Takoví jsme byli, takoví jsme a jací budeme?“

Milí rodiče Želviček a všichni příznivci naší velké želví rodiny. Končí školní rok a s ním i družinový.
Je třeba trošku bilancovat a zamyslet se nad tím, co se nám společně podařilo, ale i nastínit úkoly jak dál.
Hlavním naším cílem v činnosti a programu Želviček byla výchova a vzdělávání k rozvoji všestranně harmonicky rozvinuté osobnosti dítěte. Podařilo se nám toho dost. Veškeré aktivity probíhaly a realizovaly se na základě zájmů a potřeb dětí. Byli jsme prima kamarádi, parta a kolektiv. Šd u Želviček byla všeobecně zaměřená na všechny výchovy. Základem se stala alternativní a často i netradiční činnost. Prezentace naší práce byla viděna širokou veřejností po celý rok. Máme velké vnitřní dlouhodobé projekty: sponzorství v pražské Zoo “Páv Loupáček”, v rámci ekologické výchovy sběr víček z PET lahví pro naši kamarádku na Moravě (9-ti letou postiženou Natálku), na Kapverdských ostrovech máme adopci mláděte ohrožené Želvy obrovské.
No, posuďte sami. Je krásné mít a dělat takové aktivity a činy od nás malých Želviček. Děláme to rádi a s nadšením. Máme celoročně motivovanou hru: “Super želví tým”, pracujeme ve skupinách formou her a soutěží.
Na závěr družinového roku jsme si připravili pro rodiče velkou kulturní akademii, kde se rádi široké veřejnosti předvedeme – co už umíme, co jsme se naučili a co nás baví. Součástí bude výstava našich výtvarných a rukodělných prací, ale i překvapení (občerstvení v rámci aktivit: “Vaříme s Dagmarou”). Vše se nedá popsat. Že se nám toho podařilo ne málo svědčí o tom to, že jsme v naší želví šd rádi, spokojeni a budeme se těšit na další zajímavé činnosti a program.
Nyní Vás čekají krásné sluníčkové vysněné prázdniny, které jsou už na dosah. Moc se už těšíme.
Přejeme i Vám hezké léto, dovolenou, děkujeme všem za spolupráci a na další v novém školním roce se těší naše Želvičky 2.A, 2.C a vychovatelka Dagmar Knapová