V pondělí 20. února proběhlo v žižkovském kinu Aero finálové odpoledne dalšího ročníku projektu „Příběhy našich sousedů“ organizovaném společností Post Bellum. Celkem se do projektu zapojilo 8 základních škol z Prahy 3, jejichž žáci vytvořili dohromady 12 pamětnických výstupů. Za naší školu se projektu zúčastnily Lucie Kroutilová a Adéla Rybnikářová (obě z 9.A), které zpracovaly příběh osvětimského vězně pana Pavla Kohna a Gabriela Almargni, Matyáš Baťha, Vojtěch Trčka (9.B) a Irma Brifordová (9.A), kteří přiblížili příběh žižkovského rodáka pana Miroslava Čvančary. Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a věříme, že účast v projektu pro ně znamenala zajímavou zkušenost (i s ohledem na budoucnost).

Jiří Šrail, učitel dějepisu

Příběhy pamětníků: http://www.pribehynasichsousedu.cz/pp/pribehy-pametniku/praha-3/

Příběhy našich sousedůPříběhy našich sousedů