Ve dnech 5.května – 10.května nás navštívili učitelé a žáci z italského města Cavalese, kteří si v rámci projektu „Trentino trojjazyčné“ přijeli otestovat své přednášky společně s našimi žáky. Cílem projektu je vytváření kompetencí a schopností ve vícejazyčném prostředí jak pro žáky, tak pro učitele a příprava vyučovacích hodin v angličtině a němčině metodou CLIL /Content Language Integrated Learning/, tedy metodou výuky nejazykových disciplín v cizím jazyce.

V pátek ráno návštěvu naši žáci přivítali, provedli po škole a nahlédli do tříd. Poté se rozdělili do 2 jazykových skupin a po dobu pobytu společně pracovali v hodinách CLIL na téma věda, historie a technika.

Naše děti na oplátku pro zahraniční návštěvu připravily prohlídku Žižkova s komentářem v němčině a angličtině a zbyl čas i na sportovní utkání ve florbalu.

Návštěva byla přínosem nejen pro kolegy, kteří si mohli vyměňovat své zkušenosti, ale také pro žáky, kteří si otestovali jazykové schopnosti a navázali nová přátelství.

Děkuji všem zapojeným žákům a samozřejmě i kolegům za výbornou přípravu a doufám, že se nám do budoucna podaří v tomto projektu pokračovat.

Mgr. Lenka Bovo

koordinátor projektu

IMG_6939