Horké květnové odpoledne. Jsme v Museu Kampa. Zasaženi bezmeznou barevností Adolfa Borna zůstáváme v parku na Kampě, „piknikujeme“ a posilněni kreslíme suchým pastelem „lidi a jejich veselé odpoledne v parku“, tvoříme inspirováni barevným pastelovým a akvarelovým světem Bornových děl. Vracíme se do školy s pocitem výjimečného výtvarného odpoledne, plného dobrého umění.
Uprostřed společenského večera ateliér nabídne tu pravou tvořivou atmosféru, děti si společně s rodiči zkusí akční malbu, malování podle hudby, popovídáme si o osobnosti a síle výtvarného díla Vincenta van Gogha, o významu a výjimečnosti jeho kreseb a maleb, o jeho „žízni po životě“, kterou se pokusíme umělecky ztvárnit. Barevné výsledky tohoto workshopu dnes visí v ateliéru, jsou krásné a plné žluté naděje tohoto uměleckého velikána. Přijďte se podívat!
Naší poslední cestou za uměním je Galerie Rudolfinum a výstava Eberhard Havekost. Logik. Instalace současného umění německého malíře je důkazem šířky jeho tvořivého zájmu, citlivosti výtvarných projevů, forem i velikosti, hloubky světa, který zobrazuje. Součástí prohlídky výstavy je i workshop „kvality povrchu – povrchy kvalit“, díky čemu mohly děti zažít výstavu jinak než běžní milovníci umění a vyzkoušet si tvorbu přímo uprostřed vzácných maleb E. Havekosta.
Krása umění je sílou, jenž se vpíjí do hloubky našeho já a nabízí tělu i duši vidět svět jinak než dosud. Věřím, že lépe, intenzivněji.