https://www.youtube.com/playlist?list=PLNrNEFheUiexGH4x4ydgdn2sJR0lnmwt-

To byl ale den!

Když jsme se po plavání vrátili do školy do své třídy,  čekalo na nás překvapení.

Z našich lavic se staly ostrůvky různých zemí – Slovenska, Francie, Bavorska (v Německu), Ukrajiny, Velké Británie a představte si i  Číny!

Na každém ostrůvku byly vlajky, hry, dobrůtky a pochutiny, knížky, hračky té které země.

Po úvodním slovu paní učitelky se slova chopili vládkyně a vládcové krajin.

Slovensko a Francii nám představila Saščina maminka – paní Bevilaqua. Poté jsme se od paní Kitové – maminky Janičky – dozvěděli o vyšívané košilce, poslechli jsme si ukrajinskou říkanku. Jessičina maminka paní Lu Yan nám přiblížila vzdálenou zemi – Čínu. Bavorsko, jeho zajímavosti, nářečí, ale i kousek společné historie nám přiblížila Philipova maminka – paní Stehlík. Pan Maynard, tatínek Tomáška a Emmičky, nás trošku prozkoušel z toho, co známe o Velké Británii a hrál si s námi na železničáře. Na závěr jsme si ještě stačili zahrát hru na zručnost s míčky, tyčkami a košem, kterou nám představila paní Land, maminka naší Zoe.

Hlavním organizátorem pak byla paní Maynardová.

Mohli jsme si vyzkoušet malovat čínské znaky, pracovat s hůlkami, hrát zajímavé hry z různých zemí, viděli jsme lidové oblečení z Ukrajiny, Bavorska. Naučili jsme se v různých řečech dobrý den, mám tě rád. Cestovali jsme po různých krajinách a měli jsme své cestovní pasy, ve kterých jsme si doplňovali různé údaje a do kterých jsme sbírali i razítka – samolepky. Mohly jsme si hrát pexesa, bingo a účastnit se mnoha zajímavých aktivit.

A také jsme si zatancovali bavorské tanečky!:-)

Pochutnávali jsme si na mňamkózní bavorské pomazánce, skvělých slovenských korbáčikoch, výborných ukrajinských zelných plackách, popíjeli jsme anglický čaj a přikusovali chutné anglické dobrůtky.

DEN SE VYDAŘIL.

S pozdravem a poděkováním jsme se nakonec s rodiči rozloučili a šli jsme na oběd.

( Ale moc se do nás už nevešlo.):-)

Zde je přehršel obrázků: