Základní škola Lupáčova
Školní družina
„Děti miminkám do vínku“
Narození dítěte je ten nejkrásnější dar zejména pro jejich rodiče. Naše děti 4. odd. šd Želvičky 4.A a 4.C se zúčastnily a zapojily do PROJEKTU NADACE „NEDOKLUBKO“. Jde o miminka předčasně narozená a musí tzv. „dozrát“ v inkubátoru.
V ČR se ročně narodí více než 9000 takových dětí. Jedno z 10-ti je z předčasně narozených miminek na celém světě. Zmapovala to celosvětová kampaň SOCKS FOR LIFE. Jde o ponožkový rekord s cílem zvýšit povědomí o této problematice předčasného porodu dítěte. To, že to i nám není lhostejné, jsme dokázali sbírkou ponožtiček pro miminka do inkubátorů a napsání povzbuzujícího přáníčka pro miminko, maminku a jejich blízké. Zapojilo se 28 dětí – pod motivací naší maminky pí. A. Dohnalové. Přáníčka se vzkazy byla umístěna do ponožek- vyrobených na míru a s láskou. Všechny ponožky budou odeslány do neonatologických center, kde o předčasně narozená miminka pečují, a následně budou předány rodičům jako symbol podpory a sounáležitosti. Celá smysluplná akce byla ukončena 10/11/17 na Slovanském ostrově v Praze. Jak se akce zdařila, posuďte sami – viz. foto (dodáme).
Děkujeme všem našim dětem za srdíčkové cítění k takovým potřebným věcem. Přejeme ještě znovu i na dálku všem zainteresovaným rodičům a miminkům krásný start do ŽIVOTA. Jsme rádi, že jsme byli u toho a mohli alespoň tak přispět dle našich možností a připojit se ke krásnému dárku.
Více na www. nedoklubko.cz
Garanti akce: Dagmar Knapová- vychovatelka, Petra Neumanová – asistent pedagoga