Čokoládu má asi každý rád:) Bílou, mléčnou, hořkou… Ale jak se vyrábí? Z čeho? Která je nejzdravější? Na to jsme se jeli podívat s CK Hvězdička do čokoládovny Rodas v Šestajovicích u Prahy.
Cestou tam jsme si v autobuse s průvodkyní Martinou povídali o pěstování kakaových plodů, výrobě čokolády, její historii a o tom, že hořká (např. belgická čokoláda) je nejzdravější a způsobuje v našem organismu pocity štěstí..
V čokoládovně, kde je m.j. krásná minizoo se spousty zvířátek, které jsme si pozorně prohlíželi, jsme si ručně odlévali originální mléčnou belgickou čokoládu bez lepku, palmového tuku, emulgátorů a konzervantů, zdobili si ji sušeným ovocem a nejrůznějšími oříšky, dále jsme si malovali barevnou čokoládou na srdíčko z bílé čokolády a dostali tyčinku s mléčnou čokoládou pro výrobu domácí horké čokolády. Povídali jsme si o výrobě zdejší belgické čokolády, mohli si zakoupit různé čokoládové pamlsky a dárky nejen z čokolády, kterých je opravdu mnoho ve zdejší vzorkové prodejně.. Výlet byl pro nás velmi zajímavý a slaďounký:)
Výletu do čokoládovny se zúčastnilo 56 dětí ze třech odd. šd.: Hany Šípové, Blanky Jeřábkové a Heleny Poborské.