Výběr aktivit šd Sovičky z měsíce dubna…

Co nás v letošním roce nejvíce baví? Asi pohyb v téměř jakékoliv podobě, tvořivost a preventivní aktivity již nenápadně včleněné do běžného chodu a organizace šd Sovičky (kroužkem prevence si děti prošly v 1. a 2. tř.).

Tvořivost pomáhá rozvíjet naší fantazii, zvyšuje znalosti a dovednosti žáka. Učíme se tak poznávat nové věci..

Děti ponechané vlastnímu tvoření a nápadům či organizované tvořivé činnosti jsou více vnímaví, všímaví, umí hledat nová řešení, mají rozvinutější fantazii a jsou více spontánní i aktivnější..

Knížka her, která podporuje rozvoj nejen kreativního myšlení dětí a ze které ráda čerpám  – „Hry pomáhají s problémy“ z vydav. Portál, od autorů Z. Šimanovského a V. Mertina.

Výběr z her: Štronso, Skrytý slovní fotbal, Na němou zprávu, Relaxace v pohybu, Na radar, Zkouška síly, Papírová bitva, Na veverku a oříšek, Boj krabů, Obkládačka, Na změnu, Samá voda-přihořívá, Zrcadla, Mručení, Malujeme spolu, Malování na hudbu, Drápky, Foukbal, Na vodníka, Chňapaná, Zakládačka, Na sochy, Malujeme nohama, Házení listem papíru, Na klady, Nadávky a „sprostá“ slova, Jedinou tužkou, Tleskaná, Hraní scének a další…

Všechny tyto hry mají v sobě, pro dítě skrytý, terapeutický význam. Pro dítě jsou však potěšením a zábavou…